Vinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo SliderVinaora Nivo Slider

wtorek, 18 sierpień 2020 11:44

WAŻNY APEL ws. COVID-19 #Nie Kłam Medyka#

Napisane przez 

WAŻNY APEL ws. COVID-19  #Nie Kłam Medyka#

Szanowni Państwo!

W związku z często powtarzającą się sytuacją dot. podawania fałszywych informacji w ankiecie kwalifikacji wstępnej przy przyjęciu do Szpitala oraz Przychodni Specjalistycznej zwracamy się z prośbą oraz APELEM o szczerość.

Jeżeli potrzebujemy pomocy medycznej nie możemy zatajać informacji o pobycie za granicą, objawach czy kontaktach z osobami zakażonymi koronawirusem.
Często zdarzają się przypadki, że pacjenci nie mówią prawdy. Konsekwencje takich zachowań mogą być naprawdę tragiczne. Szczere odpowiedzi na pytania mają kluczowe znaczenie nie tylko dla bezpieczeństwa personelu medycznego, ale i całego społeczeństwa. Zatajanie informacji powoduje, że załoga Szpitala trafia na przymusową kwarantannę, a to oznacza, że w tym czasie nie może pomagać innym.

Przypominamy, że składnie fałszywych oświadczeń grozi odpowiedzialnością karną, przewidzianą w art. 233 Kodeksu Karnego (Kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zeznaje nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8).

       
      

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

Powiatowy Szpital Specjalistyczny
w Stalowej Woli

ul. Staszica 4
37-450 Stalowa Wola

Informacja: 15 84 33 233
SOR: 15 84 33 365
Przychodnia: 15 84 33 265

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
2022  Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli  Design by Philipp Zalewski  Stworzone dzięki Joomla!